Oddajesz krew – ratujesz życie!

Jeszcze z dzieciństwa pamiętam, jak na zeszytach, które nie były tak piękne i kolorowe jak dziś, widniał napis: Krew to życie! Jak bardzo i dziś krew jest potrzebna, przekonujemy się niemalże co chwilę - w telewizji, prasie, radio, w internecie ciągle pojawiają się apele o oddawanie krwi. Szpitale alarmują, że brakuje im określonych grup krwi.

Dlatego też Zespół Szkół im.K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Warszawie zorganizowali akcję oddawania krwi.  Taka możliwość miała miejsce w dniu 25 marca 2015r. w godz. 900 – 1300 na placu rekreacyjnym szkoły przy ul. Radzymińskiej 2. Nad akcją ze strony szkoły czuwali Pan Marek Pietrzak i Pan Jarosław Czuba. Już z daleka widoczny był czerwony autobus a przy nim niemałych rozmiarów kolejka. W akcji mogli wziąć udział tylko pełnoletni uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Tłuszcza i okolic. Chętnych było bardzo dużo – kart, które należy wypełnić przed oddaniem krwi, wydano ponad 70. Na podstawie tych kart lekarz i pielęgniarki stwierdzają, czy dana osoba może oddać krew. Nie jest to wcale takie proste. Zbyt cienkie żyły, podwyższona temperatura ciała, zbyt niska waga, tatuaż a nawet silne przeżycie dyskwalifikuje chętnego przynajmniej na jakiś czas.

Ostatecznie krew oddało 25 baczyńszczaków oraz 11 osób spoza szkoły. Cieszymy się, że akcja znalazła tak duże zainteresowanie wśród uczniów Zespołu Szkół w Tłuszczu, bo to oznacza, że nasza młodzież chce nieść pomoc potrzebującym, chce dzielić się tym co najcenniejsze – krwią. Oczywiście mamy nadzieję, że akcja krwiodawcza będzie się powtarzać systematycznie.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05

                                                                                    Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2021_22.pdf

December 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top