Międzynarodowe Targi Poznańskie - nasi fryzjerzy tu byli

W żadnym zawodzie nie można stać w miejscu, trzeba ciągle się rozwijać, zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności. Wiedza, jaką daje nam szkoła, jest bazą, podstawą, ale potem tylko od nas zależy, czy zechcemy śledzić nowinki ze swej branży i dzięki temu okażemy się atrakcyjni dla potencjalnych klientów. Dobrze wiedzą o tym nasi nauczyciele zawodu, dlatego swym uczniom już w trakcie nauki proponują wyjazd na specjalistyczne imprezy, by mogli śledzić aktualne trendy pojawiające się w danej dziedzinie.

14 osób pod opieka Pani Lidii Kani - Kuźmy i Pana Bartłomieja Morzyńskiego w dniach 25-26 kwietnia 2014 przebywało na Międzynarodowych Targach Fryzjerskich w Poznaniu. Pierwszy dzień młodzież poświęciła zwiedzaniu Poznania i okolic. Byli przy grobach Mieszka I i Bolesława Chrobrego na Ostrowie Tumskim. W Rezerwacie Archeologicznym obejrzeli film w 3D na temat początków państwowości polskiej oraz osadnictwa w Poznaniu. Odsłonięte w Rezerwacie relikty warowni poznańskiej dają okazję do podziwiania drewnianych konstrukcji budowli i systemu obronnego, który nadał kształt wyspie tumskiej. Poza tym znajduje się tu największy wykop archeologiczny dostępny dla zwiedzających z odsłoniętym przekrojem warstw stanowiących zapis procesów toczących się tu przez stulecia. Kolejnym etapem zwiedzania były: Stary Rynek, Ratusz, pręgierz, budynek wagi, kamieniczki.

Drugi dzień poświęcono sprawom zawodowym. Wizyta na Międzynarodowych Targach Poznańskich: Forum Kosmetyki - beautyVision oraz Forum Fryzjerstwa - LOOK okazała się bardzo interesująca. Targi to źródło cennej wiedzy na temat polskiego rynku, jego potencjału oraz najnowszych światowych trendów kosmetycznych i fryzjerskich. Tegorocznej ekspozycji towarzyszyło szereg branżowych wydarzeń. W ramach Forum Fryzjerstwa LOOk młodzież mogła uczestniczyć m.in.: w konkursie KREATOR, Otwartych Mistrzostwach Fryzjerstwa Polskiego czy Mistrzostwach Polski w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów. Targi LOOK i beautyVISION to szereg prestiżowych pokazów na scenie głównej oraz na stoiskach a także prezentacja nowości rynkowych i produktów nagrodzonych Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jest to także coroczne święto kreatywności, barw i unikatowych pomysłów. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotykają się przedstawiciele firm i Akademii świadczących usługi i oferujących szkolenia, producenci oraz dystrybutorzy kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych, środków do pielęgnacji i zdobienia paznokci, preparatów i ozdób do włosów, materiałów do przedłużania włosów, sprzętu i wyposażenia dla salonów fryzjerskich, kosmetycznych, gabinetów odnowy, SPA. Uczniowie spotkali się m.in. z właścicielką firmy LCN - PAZNOKCIE panią Danutą Kuśmierską. Jako pierwsza we Wrocławiu w 1997 roku otworzyła studio pielęgnacji paznokci. Jest dystrybutorem firmy LCN na Polskę. Osobiście prezentowała nowości swojej firmy na paznokciach naszej uczennicy.

Każdy, kto chce się liczyć w swej branży, powinien takich doświadczeń zdobywać jak najwięcej.

  • poz.1
  • poz.2
  • poz.3
  • poz.4
  • poz.5
  • poz.6
  • poz.7


Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

July 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top