Mówimy "do widzenia", ale nie "żegnajcie"

Przyszła wiosna, zaświeciło mocniej słońce i kasztany nabrzmiały kwiatami, zwiastując, że już niebawem odbędą się egzaminy maturalne. Zanim jednak uczniowie zasiądą nad arkuszami maturalnymi, 25 kwietnia 2014r. pożegnali się ze szkołą, w której spędzili 3 lub 4 lata. W Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu naukę zakończyła młodzież z klas: 3 ogólnej z liceum ogólnokształcącego, 4 technik - mechanik i 4 technik usług fryzjerskich z technikum.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. celebrowana przez ksa Jacka Wąsowskiego w kaplicy pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Następnie w hali sportowej po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu zgromadzonych powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Tłuszczu Pani Grażyna Marszał. Wśród gości zaproszonych, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, byli: Burmistrz Tłuszcza Pan Paweł Bednarczyk, ks Władysław Trojanowski, Radny Powiatu Wołomińskiego Pan Janusz Tomasz Czarnogórski, przedstawiciel uczelni wyższej Collegium Bobolanum, z którą współpracujemy, Pan dr Krzysztof Bakalarski, Przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Tłuszczu Pani Bożena Zych. Pani Dyrektor skierowała do młodzieży wiele ciepłych słów, życząc im sukcesów zarówno na maturze czy podczas egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, jak i w dalszym życiu zawodowym i osobistym. Podobnie pokrzepiające słowa wygłosili Burmistrz Paweł Bednarczyk, radny Janusz Tomasz Czarnogórski i Dziekan ks Władysław Trojanowski.
 Kolejnym elementem uroczystości było wyróżnienie najlepszych absolwentek w roku szkolnym 2013/2014. Z liceum ogólnokształcącego Monika Piotrowska ze średnią 4,63 z 3 lat nauki i z technikum Patrycja Kruszewska ze średnią 4,58 z 4 lat nauki otrzymały nagrody ufundowane przez Burmistrza Tłuszcza, które wręczył sam fundator.

Kolejna grupa młodzieży nagrodzona pamiątkowymi książkami, to osoby osiągające dobre wyniki w nauce, ale także aktywnie zaangażowane w działalność pozalekcyjną: brały udział z sukcesami w licznych konkursach, uczestniczyły w akademiach szkolnych i uroczystościach pozaszkolnych, działały w kole "Młodzi Europejczycy" czy w kole "Polska Walcząca - historia, literatura, sztuka". A były to: Monika Piotrowska, Agnieszka Jakubik, Iwona Markuszewska, Klaudia Rudnik, Damian Styś, Mateusz Świerk, Agnieszka Rogozińska, Adriana Zadrożna, Łukasz Sternicki, Piotr Śliwowski, Aldona Grzybowska, Patrycja Kruszewska i Klaudia Onufrzyk.

Akcesoriami fryzjerskimi obdarowano 5 absolwentek technikum usług fryzjerskich: Patrycję Kruszewską, Klaudię Onufrzyk, Katarzynę Białek, Magdalenę Kujawę, Katarzynę Jaworską a nagrody wręczyła nauczycielka przedmiotów zawodowych Pani Martyna Wronka.

W dalszej części uroczystości dyplomy za pracę w Szkolnym Kole Wolontariatu wręczyła jedna z jego opiekunek Pani Elżbieta Banaszek - Baran. Oto młodzi ludzie działający dla dobra drugiego człowieka: Arkadiusz Białek, Michał Borowski, Mikołaj Florczak, Krzysztof Łukaszewicz, Adrian Sasin, Łukasz Kacała, Klaudia Onufrzyk, Damian Krzywiecki, Norbert Opara, Łukasz Sternicki, Damian Styś, Mateusz Świerk, Adriana Zadrożna, Aldona Grzybowska, Agnieszka Jakubik, Iwona Markuszewska, Agnieszka Rogozińska, Monika Piotrowska, Patrycja Pergoł, Karolina Sycik, Kinga Cackowska.

Nie zapomnieliśmy podziękować chłopcom z kl. 4tm, bez których nie mogła się obyć żadna impreza kulturalna czy sportowa - przygotowanie hali sportowej, dekoracje, nagłośnienie to od 4 lat ich dzieło. Panowie: Krzysztof Łukaszewicz, Mateusz Wydryszek, Łukasz Stępniak, Michał Borowski, Łukasz Kacała za swoją pracę otrzymali pamiątkowe statuetki a wręczył je ich opiekun Pan Artur Franczuk.

Ostatnią wyróżnioną grupą, ale bardzo zasłużoną, byli nasi wspaniali sportowcy: Katarzyna Białek, Norbert Opara, Damian Krzywiecki, Klaudia Onufrzyk, Michał Borowski, Łukasz Stępniak, Mateusz Wydryszek, Łukasz Kacała, Dawid Mróz, Mateusz Świerk, Łukasz Sternicki, Rafał Rybiński, Aldona Grzybowska i Katarzyna Piasecka. To oni reprezentowali godnie szkołę we wszystkich rozgrywkach sportowych w 3 lub 4 ostatnich edycjach Licealiady. Pamiątkowe statuetki wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego

Gdy rozdano już wszystkie nagrody, gdy wyróżniono już wszystkie zasłużone osoby, nadszedł czas na przekazanie sztandaru. Wszystkie bowiem osoby: sztandarowi - Dawid Mróz i Krzysztof Łukaszewicz oraz asysta - Kinga Cackowska, Iwona Markuszewska, Adriana Zadrożna i Katarzyna Koroś kończą szkołę, zatem młodsi baczyńszczacy musieli przejąć zaszczytny obowiązek opieki nad sztandarem szkoły. Dawid Mróz, przekazując sztandar, mówił: "Przekazujemy wam sztandar - symbol miłości do Ojczyzny, ludzkiej godności, braterstwa i odpowiedzialności. Opiekujcie się nim i godnie reprezentujcie naszą szkołę." a przejmujący go Dominik Ślesik z kl. 1tm odpowiadał: "Przyjmujemy od was sztandar. Obiecujemy dbać o niego, sumiennie wypełniać swoje obowiązki i być godnymi reprezentantami Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu." Asystą w nowym składzie pocztu są: Marta Krysik i Milena Kycia z kl. 2o. Następnie "stary" poczet na oczach całej społeczności ubrał "nowy" we wszelkie insygnia: krawaty, szarfy, czapki, rękawiczki. Był to niezwykle podniosły moment. Odchodzący uczniowie otrzymali pamiątkowe statuetki, które wręczyli Pani Ewa Żmudzka i Pan Artur Franczuk. Kolejną wzruszającą chwilą było ślubowanie absolwentów przyrzekających z honorem nosić zaszczytne miano tłuszczańskiego baczyńszczaka. Reprezentację klas maturalnych stanowili: Rafał Sawicki, Mateusz Wydryszek, Katarzyna Białek, Patrycja Kruszewska, Monika Piotrowska i Łukasz Sternicki.

Ostatnią częścią uroczystości był występ artystyczny przygotowany przez młodszych kolegów pod kierunkiem Pań Ewy Sobolewskiej, Magdaleny Sulich i Moniki Oknińskiej. Rozpoczęła absolwentka Aldona Grzybowska, która skierowała podziękowanie zarówno do nauczycieli, rodziców, jak i młodszych kolegów. Podkreśleniem słów wdzięczności były wręczone kwiaty. Następnie wystąpił kolejny absolwent Damian Styś i zaśpiewał piosenkę "Ostatni raz z moją klasą". A dalej głos przejęli uczniowie z klas młodszych. Czym kierować się w życiu, jakie wartości są ważne, co zabrać ze sobą w dorosłość? Na te pytania absolwenci znaleźć mogli odpowiedź zarówno w słowach poezji, jak i w śpiewanych piosenkach. Na zakończenie wszyscy kończący naukę otrzymali upominki: fryzjerzy, by mogli wykonywać zawód - grzebienie, mechanicy, by głosili, że każdy absolwent szkoły w Tłuszczu dostaje samochód - małe autka a licealiści, by byli wyposażeni na maturę - kolorowankę i kredki.
I tak pożegnanie uczniów klas maturalnych dobiegło kresu. Teraz czeka ich matura i egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Życzymy Wam powodzenia i trzymamy kciuki!

 • zak.01
 • zak.02
 • zak.03
 • zak.04
 • zak.05
 • zak.06
 • zak.07
 • zak.08
 • zak.09
 • zak.10
 • zak.11
 • zak.12
 • zak.13
 • zak.14
 • zak.15

Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

July 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top