Młodzi odpowiedzialni za losy kraju

 W naszej szkole od lat działa koło "Młodzi Europejczycy", którego członkami opiekuje się Pani Renata Miszczuk. Młodzież wyjeżdża na liczne spotkania organizowane np. przez Papieski Wydział Teologiczny Collegium Bobolanum - uczelnię wyższą, z którą współpracujemy, bierze udział w konkursach dotyczących życia społecznego, gospodarczego i politycznego kraju, uczestniczy w debatach przedwyborczych a potem organizuje prawybory w szkole.

Ponieważ znów zbliża się gorący okres przedwyborczy, politycy chętniej zaglądają do małych miejscowości, by się zaprezentować i przekonać potencjalnych wyborców do swoich wizji. W Tłuszczu w dniach 11, 12 marca 2014r. w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu odbyły się dwa spotkania przedwyborcze z kandydatami do Parlamentu Europejskiego. Pierwszego dnia swoje poglądy na temat służby zdrowia, oświaty, polityki prorodzinnej, kwestii Ukrainy czy podziałów istniejących w społeczeństwie zaprezentował Prezes Kongresu Nowej Prawicy Pan Janusz Korwin - Mikke, drugiego dnia - przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości: Pan Zygmunt Kuźmiuk i Pan Jacek Sasin.

Naszą szkołę reprezentowali: Ewelina Borkowska, Marcin Jusiński, Aleksandra Koźlik, Paweł Łokietek, Paulina Ordyniak, Emil Panasewicz, Mariusz Szczypka, Katarzyna Matejak, Paulina Ślendak, Katarzyna Wierzbicka, Piotr Pankowski, Ewelina Wydryszek (klasa druga liceum ogólnokształcącego) oraz Edyta Brejnak, Kamil Komorowski, Wioleta Średnicka, Kacper Dąbrowski (klasa pierwsza liceum ogólnokształcącego).

Warto podkreślić, że młodzież z uwagą, ale i krytycznie, wysłuchała wszystkich wystąpień i miała wiele pytań. Nie zawsze były one łatwe, nie zawsze wygodne dla polityków, natomiast wyraźnie pokazywały, że losy kraju nie są naszym uczniom obojętne, że patrzą na nie z troską i poczuciem odpowiedzialności. To cieszy, gdyż oznacza, iż nasze wysiłki, by wychować młodego, świadomego obywatela - patriotę nie poszły na marne.


Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

April 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top