Rok szkolny 2012/2013

Jedna jest taka noc, śpiewać nam się godzi...

I nie tylko w tę szczególną wigilijną noc słychać śpiewy. W Zespole Szkół w Tłuszczu już na tydzień wcześniej za sprawą kolęd i pastorałek ćwiczonych przez młodych artystów pojawił się niepowtarzalny, świąteczny nastrój. Wigilia bowiem jest dla naszej społeczności spotkaniem niezwykle istotnym także dlatego, że wówczas oficjalnie do grona baczyńszczaków zostają przyjęci uczniowie klas pierwszych.

Czytaj więcej...

Sympozjum Naukowe w Collegium Bobolanum

Dnia 5 grudnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem koła "Młodzi Europejczycy" Panią Renatą Miszczuk wzięli udział w Sympozjum Naukowym poświęconym problemowi: "Jakie znaczenie ma Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej?". W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Sejmu.

Czytaj więcej...

Kwesta na Powązkach Wojskowych

Tradycyjnie 1 listopada odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych, palimy znicze tam, gdzie spoczywają znajomi, obdarzamy pamięcią i modlitwą tych, o których nikt już nie pamięta. Zwykle ten dzień spędzamy rodzinnie, odbudowując więzy, które z powodu codziennego pośpiechu jakoś się rozluźniają. Ale młodzież z koła "Polska Walcząca - historia, literatura, sztuka" znalazła jeszcze czas na spełnienie obowiązku patriotycznego.

Czytaj więcej...

Wszechobecnym narratorem jestem...

Słowa te zaczerpnięte z wiersza ucznia Zespołu Szkół w Tłuszczu Damiana Zycha stały się mottem przewodnim wieczorku poetyckiego poświęconego jego poezji. Cyprian Kamil Norwid w "Promethidionie" zawarł następujące słowa:
"Bo nie jest światło, by pod korcem stało
Ani sól ziemi do przypraw kuchennych,
Bo piękno na to jest, by zachwycało."

Czytaj więcej...

Trzymaliście w ręku złoty medal z Londynu???...

Nie? A młodzież z Zespołu Szkół w Tłuszczu miała taką okazję. Tradycją bowiem naszej szkoły stały się odbywające się już od kilku lat spotkania ze sportowcami niepełnosprawnymi. Tym razem gościliśmy 2 paraolimpijczyków: Radosława Stańczuka i Grzegorza Plutę oraz Arkadiusza Jabłońskiego, który jako niegdysiejszy mieszkaniec Tłuszcza chętnie współpracuje z nami, przekonując młodych ludzi, że wraz z niepełnosprawnością życie się nie kończy.

Czytaj więcej...

Święto Edukacji Narodowej u baczyńszczaków

Komisja Edukacji Narodowej powołana została na wniosek Stanisława Augusta Poniatowskiego podczas sejmu w 1773r. Była pierwszym ministerstwem edukacji. Do jej najwybitniejszych osiągnięć zaliczyć można: całkowitą reorganizację oraz stworzenie od podstaw systemu szkół średnich, opracowanie nowych programów nauczania w duchu umiarkowanego oświecenia, utworzenie seminariów nauczycielskich przy uniwersytetach, publikację nowatorskich podręczników szkolnych, reformę Akademii Krakowskiej i Wileńskiej, utworzenie Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych, wprowadzenie historii Polski i historii naturalnej, wprowadzenie elementów wychowania fizycznego, zaczęto nauczać w języku polskim - nauka w języku łacińskim była zakazana. Od 1982r. dla upamiętnienia dokonań Komisji Edukacji Narodowej dzień 14 października ustanowiono Dniem Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

Piwnica Poetycka z Baczyńskim i Gajcym w roli głównej

Pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborz od roku co miesiąc odbywają się w różnych miejscach Żoliborza spotkania zwane Piwnicami Poetyckimi, którym przyświecają słowa zaczerpnięte z wiersza K.K.Baczyńskiego "Romantyczność": "będziemy duchów chwilą...".

Czytaj więcej...

Zespół Szkół najlepszą szkołą w IV Biegu Komandosa

Coraz częściej się mówi, że młodzież nie chce uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego, ponieważ trzeba nosić strój, wykonywać ćwiczenia, zmęczyć się a na drugi dzień borykać z zakwasami. O wiele prościej jest zdobyć zwolnienie lekarskie z zajęć. Tym bardziej cieszy fakt, że uczniowie z Zespołu Szkół w Tłuszczu odnoszą znaczące sukcesy na niwie sportowej.

Czytaj więcej...

Okularnicy.... prawie dwudziestoletni

Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej" odbywa się już po raz XV. W tegorocznym jury zasiedli: Magdalena Cielecka, Robert Gliński, Piotr Metz, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Adam Sławiński. Tradycją od kilku lat stało się, że finaliści występują w trzech koncertach: pierwszy w Muzeum Powstania Warszawskiego, drugi w Polskim Radiu "Trójka" i trzeci to gala z ogłoszeniem zwycięzców.

Czytaj więcej...

Projekt "Metamorfoza Mama"

"Mamy Wołomin" to prywatna inicjatywa społeczna mająca za zadanie umożliwienie wspólnego spędzania czasu matkom z małymi dziećmi. Jest to nieformalna grupa matek mieszkających w Wołominie, Kobyłce, Zielonce i okolicach, których dzieci mają od 0 do 3 lat. Spotykają się po to, aby wymieniać się doświadczeniami, wspomóc w wątpliwościach i pobawić się wspólnie z dziećmi.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2021_22.pdf

December 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top