Aktualności

”Stacja Tłuszcz” – budowa parku rekreacyjnego przy Zespole Szkół w Tłuszczu – zakończona !

Na terenie położonym przy Zespole Szkół w Tłuszczu dobiegła końca budowa parku rekreacyjnego „Stacja Tłuszcz”. Społeczności szkolnej, mieszkańcom Tłuszcza oraz turystom odwiedzającym naszą miejscowość oddajemy do użytkowania  park rekreacji i wypoczynku

W skład parku wchodzą: boisko do gry w piłkę plażową, wiata turystyczna, siłownia zewnętrzna (elementy siłowni to: rowerki, wiosło, steppery, drabinki poziome, motyl, podciąg z pylonem, stolik z siedzeniami), plac zabaw (huśtawki wagowe, piaskownica, huśtawka z dodatkowym siedziskiem, bujaki, zjeżdżalnia, karuzela, „bocianie gniazdo”) oraz dwa stoły do gry w tenisa. Cały teren jest ogrodzony a dla komfortu użytkowania pobudowano chodniki, ustawiono ławki parkowe oraz kosze na śmieci. Z myślą o użytkownikach  zamontowano również postoje rowerowe i stację naprawy rowerów oraz hamaki. Tuż przy wejściu do parku znajduje się tablica informacyjna z regulaminem.

Operacja pn. „Stacja Tłuszcz - Budowa parku rekreacyjnego przy Zespole Szkół w Tłuszczu” mająca na celu utworzenie ogólnodostępnego publicznego parku rekreacji i wypoczynku w  miejscowości Tłuszcz promującego lokalne dziedzictwo historyczne poprzez aktywne formy spędzania wolnego czasu współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, wdrażanej przez LGD Równiny Wołomińskiej prowadzi do osiągnięcia celu szczegółowego, głównego dla poddziałania 19.2 tj. wspierania lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich.

Wartość  dofinansowania: 264 070,05 PLN.

Beneficjentem operacji jest Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół w Tłuszczu.

Prawidłowa realizacja zadania możliwa była dzięki bardzo dobrej współpracy partnerskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Zespole Szkół w Tłuszczu z Powiatem Wołomińskim i  Zespołem Szkół w Tłuszczu.

I tak oto na mapie Tłuszcza pojawiło się nowe miejsce rekreacji, które umożliwi aktywne spędzanie czasu wolnego, poprawiając tym samym jakość życia mieszkańców.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2020_21.pdf

January 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top