Aktualności

Zdalnie też może być ciekawie

Czas pandemii niesie ze sobą konkretne ograniczenia. Nie ma imprez kulturalnych, nie ma spotkań, nie ma różnorodnych aktywności. Ale nauczyciele i uczniowie pracują na bieżąco. Chyba też wszyscy już przywykliśmy do tego typu pracy – pracy zdalnej. Poukładaliśmy relacje, sprecyzowaliśmy wzajemne oczekiwania, poznaliśmy narzędzia do zajęć zdalnych. Ale na tym nie poprzestajemy. Nauczyciele Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu robią, co w ich mocy, by uczniowie w miarę możliwości korzystali z różnych propozycji zajęć pozalekcyjnych.

W związku z tym 17 listopada 2020 roku młodzież z klasy 2LOg wzięła  udział w warsztatach ,,Zrównoważone miasta Południa i Północy – nasza przyszłość’’.Zajęcia odbyły się w ramach projektu realizowanego dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Program dotyczy współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Spotkanie z młodzieżą zostało przygotowane i przeprowadzone przez dra Macieja Kałaskę - wykładowcę pracującego na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz przez Małgorzatę Grzegorczyk - doktorantkę na tym samym wydziale. Uczniowie z wykorzystaniem szerokiego wachlarza metod utrwalali umiejętność pracy ze zróżnicowanym materiałem kartograficznym przygotowanym specjalnie na te zajęcia.

Z kolei uczniowie klas: 2LO, 2TF, 2TM oraz 2TTK  w dniu 24 listopada 2020 roku w ramach podstaw przedsiębiorczości wzięli udział w warsztatach dotyczących praw konsumenckich „Pamiętaj o swoich prawach”. Jest to nowe przedsięwzięcie Fundacji Akademia Integracji.Warsztaty składały się z teoretycznego wykładu na temat praw konsumenta, instytucji stojących na straży praw konsumenta oraz zasad rozsądnego prowadzenia zakupów produktów i usług (przy podziale na czynności: kupna drobnych produktów i usług, sprzedaży na odległość, zakupu większych usług lub produktów jak np. kredyt konsumencki, zawieranie umów o timesharing czy kupno instrumentów finansowych) oraz  warsztatów, podczas których na podstawie zaprezentowanych kazusów uczestnicy przygotowywali np. odstąpienie od umowy, pismo – reklamacja na podstawie rękojmi czy oceną reklamy i produktów wprowadzających konsumenta w błąd. Co istotne, poruszone zostały tematy tak ważne w okresie pandemii i rosnącej ilości zakupów na odległość.

Wszystkie te zajęcia zostały przeprowadzone zdalnie z wykorzystaniem różnych komunikatorów, co nie przeszkadzało młodzieży w zaangażowaniu i aktywności. Warsztaty ze strony szkoły organizowała Renata Miszczuk – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, historii i wos-u.

                                                                       Ewa Żmudzka

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2020_21.pdf

January 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top