Aktualności

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Rodzicu,

 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji K.K. Baczyńskiego

XVI  POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI K.K.BACZYŃSKIEGO - Tłuszcz’2020

Cele konkursu:

 • popularyzacja poezji K.K.Baczyńskiego i innych twórców pokolenia Kolumbów
 • krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa, poświęcenia
 • rozwijanie współpracy pomiędzy powiatowymi szkołami ponadpodstawowymi, szkołami podstawowymi oraz innymi placówkami kulturalnymi
 • promocja uzdolnionych uczniów
 • promocja czytelnictwa

Regulamin konkursu

Na łyżwowe szaleństwa czas!

Wokół nas właściwie aura niemal wczesnowiosenna a przecież kalendarz wskazuję jednoznacznie, że to zima w pełni. Ci, którym śnieżne klimaty nie są bliskie, cieszą nie niezmiernie. Ale są i tacy, którzy z nadzieją spoglądają w niebo, czy aby nie widać tam pierwszych śnieżynek zwiastujących prawdziwą zimę. Wychodząc naprzeciw tym, którym sporty zimowe są bliskie, nauczyciel Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu Marek Pietrzak, zorganizował dwa wyjazdy na Stadion Narodowy, czyli PGE Zimowy na łyżwy.

Czytaj więcej...

„I walczył z nim aż do wschodu słońca…” – bożonarodzeniowe świętowanie

Jest taki czas, zupełnie niezwykły, w którym na drugi plan schodzą waśnie, spory, pretensje. Jest taki czas, kiedy otwieramy szeroko serca, kiedy dostrzegamy potrzebujących wokół siebie, kiedy jesteśmy wrażliwsi, jakby lepsi. To czas Bożego Narodzenia. W Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu to także szczególny okres. Szkoła pachnie wigilijnymi potrawami, pojawiają się świąteczne ozdoby, rozbrzmiewają dźwięki kolęd a pierwszoklasiści przygotowują jasełka.

Czytaj więcej...

Boże Narodzenie 2019

Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy, że każdy wszystko usłyszy: i sanie w obłokach mknące, i gwiazdy na dach spadające, a wszędzie to ufne czekanie… Czekajmy - dziś cud się stanie….

W adwentowej refleksji, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Bóg i umocni nas swoim pokojem, byśmy go mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie niepokój.

Więc kiedy Boże Narodzenie nadchodzi, przesłać życzenia się godzi. Przyjmijcie zatem z rąk naszych, garść życzeń najlepszych zdrowia, spokoju, radości, a w Nowym Roku - olbrzymiego rogu obfitości.

Znów pomagamy przetrwać zimę

Grudzień to czas, kiedy wspominamy narodziny Jezusa Chrystusa, cieszymy się wspólnym kolędowaniem, radujemy oczy pięknymi kolorami świecidełek, spełniamy wzajemnie marzenia, ofiarowując najbliższym prezenty. Ale taki radosny nastrój nie jest niestety obecny w każdym domu. Zdarza się, że zamiast uśmiechu są łzy, zamiast wielu pysznych potraw pusty stół, zamiast bliskości pustka i obcość. Dlatego też od lat bierzemy udział w akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, by choć w sferze materialnej pomóc tym, którzy cierpią niedostatek.

Czytaj więcej...

Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej Dziewcząt

Od 6 lat w okolicach mikołajek w Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego odbywa się Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej Dziewcząt. Jest on przewidziany dla drużyn ze szkół podstawowych oraz dla teamu gospodarzy.

Czytaj więcej...

Pamięć o tych, którzy na obczyźnie…

To bardzo trudne… Tak myślę… Serce w jednym miejscu, a żyć trzeba zupełnie gdzie indziej… Nie zawsze taka sytuacja jest wynikiem naszego wyboru, czasem decydują okoliczności np. historia.  Dziś cieszymy się pokojem, ale nasi rodacy na Wschodzie w wyniku ustaleń, jakie zapadły po zakończeniu II wojny światowej, żyją obecnie poza granicami Polski. Często są to ludzie w podeszłym wieku, często w nienajlepszej sytuacji materialnej. Są także ich rodziny, które pomimo oddalenia od ojczyzny nadal chcą wychowywać swoje dzieci na Polaków, uczyć ich naszej historii, tradycji, przekazywać wiarę.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - 2019_20.pdf

April 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top