Aktualności

Staże w Hiszpanii… wiele możliwości dla baczyńszczaków

To, że baczyńszczacy wyjeżdżają na praktyki zawodowe do Hiszpanii, stało się właściwie tradycją. Ale nie jest to taka oczywista sprawa, jakby się wydawało. Za każdym razem szkoła składa wniosek do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu „Erasmus+”. Corocznie z niecierpliwością i nadzieją oczekujemy, jaka będzie decyzja.

Czytaj więcej...

O wartościach w poezji, malarstwie i muzyce

Jednym z priorytetów, o jakich mówi Ministerstwo Edukacji Narodowej, jest wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw. Taki cel stawia sobie Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu i realizuje go m.in. poprzez organizację Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K.Baczyńskiego.

Czytaj więcej...

15 lat Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K.Baczyńskiego

Wydaje się, że to było wczoraj… Zespół Szkół w Tłuszczu – jedna z ostatnich szkół ponadgimnazjalnych, która nie miała wówczas imienia… Więc pomysł: niech młodzież zaproponuje, kogo widziałaby jako swego patrona, z jakimi wartościami chce się utożsamiać.

Czytaj więcej...

O naszym patronie w rocznicę jego urodzin….

22 stycznia 1921r. w Warszawie przychodzi na świat chłopiec. Jest drobny, słaby, chorowity. Od razu staje się oczkiem w głowie matki. Jako jedynak będzie z nią przez całe życie niezwykle blisko związany emocjonalnie. Ojciec cieszy się z męskiego potomka, ale dość szybko zechce nadać jego wychowaniu wojskowy dryl – sam przecież jest wojskowym i zna trudy żołnierskiego życia. Dlatego mały chłopiec lgnie do matki, a ojca się obawia.

Czytaj więcej...

XV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji K.K. Baczyńskiego

Cele konkursu:
•popularyzacja poezji K.K.Baczyńskiego i innych twórców pokolenia Kolumbów
•krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa, poświęcenia
•rozwijanie współpracy pomiędzy powiatowymi szkołami ponadgimnazjalnymi, gimnazjami i szkołami podstawowymi oraz innymi placówkami kulturalnymi
•promocja uzdolnionych uczniów

Regulamin konkursu

 

 

Taniec polski w wykonaniu baczyńszczaków

Polonez, jak podaje słownik, to reprezentacyjny polski taniec narodowy  W zależności od regionu, polonez znany był pod różnymi nazwami: taniec polski, chodzony, pieszy, łażony, wolny, powolny, okrągły, starodawny, staroświecki, chmielowy, gęsi, wielki. Wywodził się z kultury ludowej, ale szybko przyjął się na dworach szlacheckich. Tańczono go na rozpoczęcie balów, również obecnie inauguruje niektóre imprezy dla podkreślenia ich uroczystego charakteru. Taką właśnie uroczystością jest studniówka. W Zespole Szkół w Tłuszczu to wydarzenie miało miejsce 19 stycznia 2019r. w Domu Biesiadnym w Niegowie.

Czytaj więcej...

„Szlachetna paczka” – jak to działa?

Ogólnopolska akcja „Szlachetna paczka” należy do najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw, ponieważ włączają się w nią gwiazdy filmu, estrady, sportu, nawet para prezydencka wspiera to przedsięwzięcie. Wszystko brzmi pięknie i robi wrażenie, bo często prezenty dla potrzebujących rodzin są nie tylko liczne, ale i wymagające niemałych funduszy. Czy jednak wiemy, ile wymaga to pracy, jaka jest procedura, co muszą zrobić wolontariusze? Dziś kilka słów właśnie o tym na przykładzie wolontariuszy z Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - .pdf

June 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top